Aile Hekimleri Paylaşım Sitesi - AHBS Destek
Belarus'ta Rusça Dil Eğitimi
Gaziantep Gezisi, Şehr-i Ayıntab
AHBS e imza
Ölüm Bildirim Sistemi(ÖBS) Genelgesi
İşe Giriş Raporları


Polis Aile Hekimi PDF Print E-mail

Polis Aile Hekimi Polis artık o işi yapmayacak! İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'den flaş talimat...

 TRT internet sitesinde yayınlanan haberde, polislerin adres tespiti yapmayacağı belirtildi.Açıklamada neden adres tespiti yapmayacağını konusunda ayrıntılar yazıyor.

 

Haberden sonra aile hekimleri, kendilerininTürkiye'de aksayan tüm sistemleri düzelten joker eleman olarak çalıştırılması sonucunda gerçek görevlerini yapamamaktan şikayetlerini ilgili kurumlara bildirmeye başladılar.

 

Bildiğiniz üzere Türkiye aile hekimliği uygulamasında tüm sorumluluk aile hekimlerinde. Aile hekimleri negatif performans kıskacında yapmaları gereken aşı, gebe ve bebek izlemleri yapabilmek için bazen insanüstü çaba sarf etmekteler.

 

Adreslerini değiştiren vatandaşların, adeta bir hafiye gibi izlerini sürmek zorunda bırakılan aile hekimleri, yapması gereken işler konusunda zorlanmakta olduklarını belirtiyorlar.

 

Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumu'nun artık seslerini duymasını isteyen aile hekimleri; Nüfus memurlarının, polislerin yapmadığı adres takibini yapmak zorunda bırakılmak istemediklerini, sorumluluğun en azından birazının vatandaşlara da yüklenilmesi için gereken düzenlemenin bir an önce yapılmasını istediklerini belirtiyorlar.

 

TRT de yayınlanan Polislerin adres takibi yapmayacakları ile ilgili haberi yorumsuz paylaşıyoruz.

 

 

Polis artık adres tespiti yapmayacak!

 
Başta icra müdürlükleri olmak üzere birçok devlet kurumu, polisleri adres tespiti için kullanıyordu.
 
Bu uygulamanın polislerin asli görevini yapmasını engellediği, para, zaman ve iş gücü kaybına neden olduğu belirlendi.
 
Bunun üzerine İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin imzasıyla 81 il valiliğine, İçişleri Bakanlığı'nın ilgili birimlerine ve bakanlıklara bir genelge gönderildi.
 
Genelgeye göre artık polisler adres tespit işlemlerini takip etmeyecek.