Aile Hekimleri Paylaşım Sitesi - AHBS Destek
Belarus'ta Rusça Dil Eğitimi
Gaziantep Gezisi, Şehr-i Ayıntab
AHBS e imza
Ölüm Bildirim Sistemi(ÖBS) Genelgesi
İşe Giriş Raporları
PDF Print E-mail

Aile Hekimleri Paylaşım Sitesi (ailehekimleri.gen.tr), kendi platformlarında tuttuğu kullanıcı/üye kişisel verilerinin korunması ve muhafazasında kullanacağı gizlilik ilkelerini aşağıda bilgilerinize sunmaktadır.
 
Bu ilkeler, ailehekimleri.gen.tr'e internet sitesi aracılığı ile iletilen kişisel verilere ilişkin olarak, kullanıcı/üye ile ailehekimleri.gen.tr’in ilişkilerini düzenlemek ve iletilen bilgilerin kullanım şekil ve şartları hakkında bilgilendirme amaçlı tespitleri içerir.
 
Kullanıcıların/üyelerin, ailehekimleri.gen.tr platformlarını kullanmaya başlaması, işbu gizlilik ilkelerini kabul ettikleri anlamına gelecektir.
 
Gizlilik ilkeleri olarak tarafınıza sunulan şartları kabul etmediğiniz takdirde, ailehekimleri.gen.tr platformlarını kullanmayınız, üyelik için başvuru yapmayınız, ailehekimleri.gen.tr internet sitesinde yer alan ve kişisel verilerinizin temini için hazırlanan alanları doldurmayınız. Üyeliğinizin başlatılması için gerekli kişisel verilerin ailehekimleri.gen.tr platformlarında belirtmemiş olmanız halinde ailehekimleri.gen.tr üyesi olamayacağınızı üzülerek bildiririz.
 
www.ailehekimleri.gen.tr internet sitesinde başka siteler ile “link” bağlantıları bulunmakta olup, işbu gizlilik ilkeleri sadece www.ailehekimleri.gen.tr adresli internet sitemizde uygulanacaktır. Bu itibarla “link” bağlantısı verilmiş olan diğer sitelerle ilgili olarak www.ailehekimleri.gen.tr’un herhangi bir sorumluluğunun bulunmadığını hatırlatmak isteriz.
 
Tanımlamalar;
 
Kişisel Veri: Tanımlanmış ya da doğrudan veya dolaylı olarak, bir kimlik numarası ya da fiziksel, psikolojik, zihinsel, ekonomik, kültürel ya da sosyal kimliğinin, sağlık, genetik, etnik, dini, ailevi ve siyasi bilgilerinin bir ya da birden fazla unsuruna dayanarak tanımlanabilen veri.
 
Kişisel Verilerin İşlenmesi: Otomatik olsun olmasın, toplama, kaydetme, hazırlama, yükleme, uyarlama, değiştirme, geri çağırma, danışma, kullanma, aktarma yoluyla açığa vurma, yayma ya da bunların dışında erişilebilir hale getirme, düzenleme, birleştirme, engelleme, silme gibi yollarla kişisel bilgiler üzerinden yürütülmekte olan herhangi bir işlem ya da işlemler bütünü.
 
Kullanıcı: ailehekimleri.gen.tr ile üyelik sözleşmesi imzalamış olmamasına karşın www.ailehekimleri.gen.tr internet sitesine giren, bu site üzerinde üyelik gerektirmeyen işlemler yapabilen kişiler.
 
Üye : ailehekimleri.gen.tr ile üyelik sözleşmesi yapan kişi.
 
Kişisel Veriler
 
ailehekimleri.gen.tr, üyelik başvurusu esnasında ad, soyadı, irtibat telefonu, adres, e-posta adresi gibi kişisel verilerinizi talep etmektedir. Anılan verilerin temini için hazırlanan sahalara girilen bilgilerin doğru ve güncel bilgiler olduğunu farzedilerek kaydınız gerçekleştirilmektedir. ailehekimleri.gen.tr, tarafımıza iletmiş olduğunuz bilgilerin doğruluğunu ve güncelliğini garanti altına alabilmek için her türlü araştırma ve sorgulama hakkını saklı tutmaktadır.
 
Kişisel verileriniz ailehekimleri.gen.tr tarafından, üyeliğin başlatılması ve işletilmesi, ailehekimleri.gen.tr tarafından sağlanan hizmet ve servislerin yerine getirilmesi, gerektiğinde bilgi paylaşımı için her türlü iletişim kurma amacı ve bilgilerin doğruluğunun kontrolü amacı ile kullanıcı istatistiklerinin oluşturulmasında, üye kaydınızın ve (hesabınızın) oluşturulmasında, kişisel üye profilinizin çıkarılmasında, kişisel verilerinize uygun olan promosyon önerilerinin size iletilmesinde kullanılacaktır. Üyelik Sözleşmesi’nin imzalanması durumunda bu bilgiler herhangi bir izin, onay vs.'ye gerek kalmaksızın her türlü reklam ve tanıtıcı materyal içeriğinde kullanılabilecektir.
 
ailehekimleri.gen.tr, üyelere periyodik olarak duyurulmasını uygun gördüğü; esaslı hizmet değişikliklerini, yeni getirilen özellikleri, teknik konularda gerçekleştirilen yenilikler ve düzeltmeler ile ürün ve hizmetlerindeki diğer bilgileri gönderecektir. Talebinizi ailehekimleri.gen.tr'e iletmeniz durumunda bilgilerin tarafınıza iletilmesine son verilecektir.
 
Diğer Kayıtlar
 
Ayrıca ailehekimleri.gen.tr tarafından sağlanan hizmetlerin geliştirilmesi amacı ile kayıtlarınızda gerçekleşen her türlü hareket ailehekimleri.gen.tr tarafından görüntülenmekte ve izlenmektedir.
 
ailehekimleri.gen.tr çağrı merkezi ile yapacağınız görüşmeleri, aldığınız hizmetle ilgili olarak ortaya çıkabilecek sorunların çözümünü sağlayabilmek, güvenlik ve hizmet kalitesini denetlemek amaçları ile kaydedilebilir.
 
Kişisel Verilerin Saklanması ve Muhafazası
 
ailehekimleri.gen.tr kişisel verilerinizi itina ile koruyacak halka açık olmayan özel bir elektronik ortam datası içinde muhafaza edecektir.
 
Tarafımıza iletmiş olduğunuz kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılabilir. Üyelik başvurusu yapılması, bu hususta da ailehekimleri.gen.tr'e onay verdiğiniz anlamına gelecektir.
 
Öte yandan ailehekimleri.gen.tr, kişisel bilgilerinizi
 
Yasal gereklilikler doğrultusunda ve/veya resmi mercilerin taleplerini yerine getirmek amacıyla ya da,
 
Yürürlükteki yasal düzenlemeler, mahkeme kararları veya idari emirler gereğince ya da,
 
Üyenin menfaatlerinin korunması amacıyla
  
ifşa edebilir.
 
Uyarılarınız
 
Yukarıda izah edilen ve kişisel veri sahalarını doldurarak kabul etmiş olduğunuz gizlilik ilkelerine aykırı bir davranış olduğunu düşündüğünüz vakit, lütfen ihlali www.ailehekimleri.gen.tr internet adresine veya info@ailehekimleri.gen.tr e-posta adresine bildiriniz. Uyarınız ailehekimleri.gen.tr tarafından hassasiyetle incelenecek ve varlığının tespiti halinde ihlal giderilmeye çalışılacaktır.
 
İşbu gizlilik ilkeleri metni ailehekimleri.gen.tr platformları için tesis edilmiş olup, konuyla ilgili www.ailehekimleri.gen.tr internet adresine veya info@ailehekimleri.gen.tr e-posta adresine iletebilirsiniz.